Tintinalli Acil Tıp El Kitabı
Tintinalli Acil Tıp El Kitabı
165,00 ₺

Tintinalli’nin

ACİL TIP EL KİTABI

 

Bu eser Tintinalli Acil kitabının orijinal 2012 baskısının aynı sene yapılan çeviri versiyonudur.

Türkiye’de çevirisi aynı yıl yapılan EN GÜNCEL İLK ve TEK TİNTİNALLİ ACİL TIP KİTABIDIR

 

Bu eser "American College of Emergency Physicians " Yayınıdır.

 

 • Dünya’nın acil tıp alanında en fazla bilinen, okunan ve referans gösterilen kitabı ŞİMDİ TAMAMI RENKLİ olarak güncellendi.

 • Günlük pratiğinizde doğru ve güvenilir bilgiye hızlı ulaşmanıza imkan veren bu kaynak , akıcı çevirisi ile yanınızdan ayıramayacağınız bir eser olacak.

 • İçeriğindeki bilginin tamamı Tintinalli’nin textbook’undan sizin için pratiğe uygun şekilde özetlenmiştir.

 • Acil tıpla ilgili her şey şimdi hekimlerin parmak uçlarında – ve ideal cep boyutunda ŞİMDİ TAMAMI RENKLİ

 • Acil tıbbın en fazla güvenilen ve kutsal kitabı olarak görülen textbook’tan, günlük ve pratik kullanıma uygun şekilde derlenmiş ve tamamen güncel bilgiler içeren sıradışı eser.

 • Tintinalli herzaman olduğu gibi acil sağlık hizmeti veren tüm hekimlere en iyi şekilde yardımcı olmaya ve pratiklerini geliştirmeye devam ediyor. Tanı, tedavi, ayırıcı tanı ve acil müdahale olmak üzere tüm bölümler okuyucu dostu formatta organize edildi.

 

ACİL TIBBIN TÜM KAPSAMI ELİNİZDE – VE CEBİNİZE SIĞACAK KADAR DA PRATİK

Klinik özelliklere, tanı ve ayırıcı tanı, acil serviste bakım ve taburculuk gibi konulara odaklanan kısa bölümlerden oluşan Tintinalli'nin Acil Tıp El Kitabı daha kısa sürede ve daha başarılı hasta bakımı yapmanızı sağlamak için tasarlandı. 
Bu baskı,

 • Daha fazla fotoğraf ve çizimlerle tamamen renkli tasarım

 • Bilgiye kolay ulaşım sağlayan çok sayıda tablo

 • Güncel uygulamalara paralel olarak düzenlenmiş içerik

 • Genişletilmiş Pediyatri bölümü, Düşük Olasılıklı AKS, Tromboembolizm, Tıkayıcı Arteriyel Hastalıklar, Bulantı ve Kusma, Barsak Tıkanıklığı ve Volvulus, Akut Üriner Retansiyon, Çocuklarda Renal Aciller, Su ve Gıda Kaynaklı Hastalıklar ve Kalça ve Diz Ağrıları gibi yeni bölümler içeriyor.

 

Tartışmasız otoritesi ve kullanım kolaylığı ile Tintinalli'nin Acil Tıp El Kitabı Acil Servislerde çalışan her doktorun cebinde olmalı.

Acil Servis Yönetimi
Acil Servis Yönetimi
120,00 ₺

BÖLÜM 1 Liderlik Prensipleri

    1   Liderlik, Yönetim ve Motivasyon

    2   Vizyon, Misyon, Değerler, Strateji ve Taktikler: Hastalara Hizmet, Ekibe Hizmet 

    3   Değişim ve Proje Yönetimi: Pratik Bir Yaklaşım

    4   Yönetici Gücün Etkin Kullanımı: Ön Cepheden Bir Bakış Açısı  

    5   Acil Servisin Hastane Yönetimi İle Etkileşimi

    6   Örgütlerde Yönetim Profesyonelleri: Hekim ve Hemşire Liderlerin Rolü   

    7   Hasta Güvenliği: Hata Ayıklama

    8   Çatışma Yönetimi

    9   Toplantıların Etkili Şekilde Gerçekleştirilmesi

   10   Acil Serviste Müşteri Hizmetleri

   11   Yazılı Belge / Cümle Kalıbı: Hizmeti Geliştirmek için Kanıta Dayalı Dilin Kullanımı

   12   Acil Serviste Takım Çalışması ve Disiplini

   13   Kişisel ve Profesyonel Denge Sağlama

Vademecum Modern İlaç Rehberi 2020
Vademecum Modern İlaç Rehberi 2020
135,00 ₺

Vademecum 32 yaşında. 2020 Baskıyı Kaçırmayın!
Tamamı Güncellenmiş Türkiye’nin En Kapsamlı İlaç Rehberi.


Sağlık sektöründe referans kaynak olmanın haklı gururunu yaşayan Vademecum 30. yaşını doldurdu .
Son 10 yılda dijitalleşen sağlık hizmetlerine paralel olarak, farklı veri analizi ve sunum teknolojileriyle ilaç karar destek sistemine evirildi . Ancak kitap alışkanlığı ve tercih edildiği durumlara cevap vermek adına aynı titizlikle baskı olarak hizmet vermeye devam ediyor.


2019 Vademecumun Özellikleri:
• Kitabın, 2019 baskısında, 2017-18 yılı içerisinde ruhsat alarak piyasaya yeni girmiş ilaçlar eklenmiş ve ruhsatı iptal edilen ve/veya üretimi/ithalatı yapılmayacak olan ilaçlar ise çıkarılmıştır.
• Kitapta her yıl olduğu gibi, İlk bölümde, Dünya Sağlık Örgütü'nün oluşturduğu ilaç sınıflandırma sistemi olan ATC indeks yer alıyor.
• İkinci bölümde, jenerik indeks bulunuyor. Bu bölümde, piyasada bulunan ilaçların etken maddesi dikkate alınarak sınıflandırma yapılıyor. Her etken maddenin altında o maddeyi içeren ilaçların adı, formu ve firması alfabetik sıraya göre yer almakta.
• Üçüncü bölümde, ilaçların Vademecum'a özel monografisi alfabetik dizinde veriliyor. Artan ilaç sayısı dikkate alınarak, kimi ilaçların doz ve/veya dikkat bilgileri benzer ilaçlara yönlendirilmekte.
• Kullanım kolaylığı için monografi bilgilerinin altında tablo formatında gebelik kategorisi, ilacın araç kullanımına etkisi ve aç veya tok alım bilgisi ve o ilaca özel oluşturulmuş QR kod bulunuyor.
• Kitapta yer alan eşdeğerlilik konusu sadece kimyasal yapının kalitatif ve kantitatif benzerliği dikkate alınarak ele alınmıştır. Eşdeğerin olmadığı durumlarda varsa benzer form ve farklı yitilikteki ilaçlar, alternatif (Alt.) olarak belirtilmekte. Alt başlığı altında yer alan ilaçlar o ilacın tam eşdeğeri olmayıp, sadece söz konusu ilacın bulunmadığı şartlarda yerine kullanılabilecek alternatif ilaçları göstermek bakımından yazılıyor. Eşdeğerlilik ve alternatiflik konusu tartışmalı olduğundan, konu sadece okuyucuya ipucu vermek için ele alınmış olup, gerekli inisiyatifi temel bilgiye sahip olan doktor ve eczacının kullanması gerekmektedir.
• Kitap baskısında ilaçların fiyat, barkod gibi değişken bilgilere yer verilememekte. Ancak ilaca ait güncel bilgilere QR kod ile mobil cihazlar aracılığıyla "Vademecumonline" üzerinden erişim sağlanabiliyor.
• Dördüncü bölümde, parenteral solüsyonlar, parenteral beslenme ürünleri , enteral beslenme ürünleri, tıbbi amaçlı oral besinler, formül mamalar, ilaç benzeri ürünler, besin destekleri, irigasyon solüsyonları, kırmızı, yeşil, mor ve turuncu reçeteye tabi ilaçlar ve FDA gebelik kategorilerine göre etken maddeler ve diğer yararlı olabilecek bazı bilgiler yer almakta.
• Beşinci ve son bölümde, ilaç firmalarının adresleriyle birlikte, ürettikleri ve/veya ithal ettikleri ürün listeleri yine QR kod ile sunuluyor.

Tintinalli Acil Tıp - Bilinmesi Gerekenler
Tintinalli Acil Tıp - Bilinmesi Gerekenler
380,00 ₺

AMERİKAN ACİL HEKİMLERİ BİRLİĞİ ORTAKLIĞINDA YAYINLANMIŞTIR

ACİL TIP ARAŞTIRMALARINIZDA TINTINALLİ’NİN UZMANLIĞINI KULLANIN

Düzenlenmiş konular her türlü acil tıp sınavı ve klinik bilgilerin güncellenmesi için mükemmel bir kaynaktır. Madde işaretli tasarım mutlaka bilinmesi gereken kavramları kısaltıp ve basitleştirerek, çalışma sürenizin en verimli olmasına yardımcı olur.

ÖZELLİKLER

 • Tanısal görüntülemelerde en son gelişmeleri yansıtacak şekilde güncellendi
 • YENİ BÖLÜMLER; Hematolojik ve Onkolojik Aciller, Çocuklarda Renal Aciller, Düşük Olasılıklı Akut Koroner Sendrom, Üriner Retansiyon, Gıda ve Su Kaynaklı Hastalıklar ve Dünya Gezginleri
 • Toksikoloji ve travma kapsamı artırıldı
 • 300’den fazla tablo, önemli bilgileri kısa ve öz biçimde açıklamaktadır
 • 100’den fazla radyografi/renkli görüntü ve 90 çizim/EKG, zor ve hayatı tehdit eden hastalıkların tanınmasına yardımcıdır
 • Uzmanlık bilgilerini güncellemek isteyen klinisyenler için acil tıp pratiğinde kısa ama kapsamlı bir inceleme sağlar

Reçete - Tedavi El Kitabı
Reçete - Tedavi El Kitabı
48,00 ₺

Reçete Tedavi El kitabı, tüm hekimlerimiz için faydalı olacak bir kaynaktır. Özellikle Öğrenciler, (intörn) mesleğe yeni başlamış pratisyen ve asistan hekimleriniz için tedavi yöntemleri yer almaktadır.
Alanında Uzman Hekimlerimiz tarafından hazırlanmış olan reçete örnekleri ve ilaçların hem jenerik isimleri hem de ticari isimleri yer almaktadır. Adli tıp ve Rapor yazma, Aile Hekimliği, Dermatoloji, Endokrin Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Nörüşirurji, Ortopedi ve Travmatoloji, Pediatri, Plastik Cerrahi, Psikiyatri, Göğüs Hastalıkları, Üroloji ve Zehirlenmeler ilgili tedavi yöntemleri yer verilmiştir.
Kitabın temel amacı tüm hekimlerinde mesleki hayatında karşılaşabilecekleri zorlukların üstesinden gelmesi için yeterli ve kapsamlı bir kaynaktır.

Acil Serviste Mekanik Ventilasyon
Acil Serviste Mekanik Ventilasyon
65,00 ₺

Acil tıp pratiğinde entübasyon sonrası mekanik ventilatörle takip edilen hasta sayısının gün geçtikçe artıyor olması, mekanik ventilasyonun temel ilkelerinin gerek acil tıp hekimleri, gerekse de acil serviste çalışan diğer hekimler tarafından bilinmesinin önemini bir kat daha artırmıştır. Bu bağlamda mekanik ventilasyonun temel ilkeleri ve acil serviste sık karşılaşılan vakaları içeren bu değerli kitabın çeviri yoluyla hekimlerimize sunulması da bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Bu kitabın çevirisinde emeği olan tüm hekim arkadaşlarıma, sabrı ve sonsuz desteği için sevgili eşime, annem başta olmak üzere tüm aileme ve kitabın basımında yardımlarını esirgemeyen Hipokrat Yayınevinin değerli çalışanlarına minnet ve teşekkürlerimle…

Acil Tıp Cep Kitabı A-Cep
Acil Tıp Cep Kitabı A-Cep
80,00 ₺ 100,00 ₺

Acil şartlarında hızlı ve seri tanı ve tedavinin yapılmasına yönelik doğru ve güncel bilgilerin özetlendiği Acil Tıp Cep (A-Cep) Kitabı ilk basımda olduğu gibi elinizin altında bir başvuru kitabı olacağı inancındayım. Kurtarılan ve iyileştirilen her hayat emeğimizin yerini bulduğunu teyid edip katkısı olan herkesi memnun edecektir.

RESÜSİTASYON VE KARDİYAK ACİLLER............................... 1

Temel ve İleri Yaşam Desteği.................................................................... 3

Akut Koroner Sendromlar......................................................................... 9

Disritmiler............................................................................................... 11

Aritmi Algoritmaları................................................................................ 29

Bradikardi............................................................................................... 31

Defibrilasyon-Kardiyoversiyon.............................................................. 33

Kalp Yetmezliği Akut Akciğer Ödemi...................................................... 36

Şok......................................................................................................... 41

Anafilaksi ve Anafilaktik Şok................................................................. 44

Hipertansif Aciller................................................................................... 49

Aort Diseksiyonu ve Anevrizması ......................................................... 54

Kardiyak İlaçlar...................................................................................... 58

Acilde Yoğun Bakım Hastası................................................................... 67

SOLUNUM ACİLLERİ..................................................................... 71

Zor Havayolu Yönetimi.......................................................................... 73

Hızlı Seri Entübasyon............................................................................. 78

Trakeostomi ve Bakımı........................................................................... 81

Hemoptizi............................................................................................... 84

KOAH..................................................................................................... 86

Astım...................................................................................................... 90

Solunum Yetmezliği................................................................................ 95

Non İnvaziv Mekanik Ventilasyon.......................................................... 98

GASTROİNTESTİNAL ACİLLERİ.............................................. 101

Karın Ağrısı.......................................................................................... 103

Mezenter İskemi................................................................................... 108

Akut Kolesistit...................................................................................... 111

Akut Kolanjit........................................................................................ 113

Akut Pankreatit..................................................................................... 115

Akut Apandisit...................................................................................... 118

Koroziv Özofajit................................................................................... 123

Özefagusta Yabancı Cisim..................................................................... 126

Pil Yutulmasına Bağlı Acil Durumlar..................................................... 130

Özefagus Varis Kanaması..................................................................... 133

Gastrointestinal Kanamalar................................................................... 137

Spontan Bakteriyel Peritonit (SBP)........................................................ 140

Hepatik Ensefalopati............................................................................. 143

İnflamatuar Barsak Hastalıkları............................................................. 147

İrritabl Barsak Sendromu...................................................................... 150

HEMATOLOJİK ACİLLER........................................................... 155

Hematolojik Aciller............................................................................... 157

Onkolojik Aciller.................................................................................. 166

Yeni Oral Antikoagülanlar (YOAK)...................................................... 173

ENFEKSİYON HASTALIKLARI ACİLLERİ............................. 179

Santral Sinir Sistemi Enfeksiyonları...................................................... 181

Yumuşak Doku Enfeksiyonları............................................................. 186

Enfeksiyon Hastalıkları Tedavi Tablosu............................................... 190

Solunum Yolu Enfeksiyonları............................................................... 195

Pnömoni............................................................................................... 197

Sepsis ve Septik Şok............................................................................. 202

RENAL ACİLLER........................................................................... 209

Akut Böbrek Yetmezliği........................................................................ 211

Acil Hemodiyaliz.................................................................................. 214

Transplant Böbrek ve İlişkili Aciller..................................................... 216

Potasyum Bozuklukları......................................................................... 223

Hiponatremi, Hipernatremi.................................................................... 226

Kalsiyum Bozuklukları......................................................................... 232

Magnezyum ve Fosfat Bozuklukları...................................................... 236

ENDOKRİN ACİLLER................................................................... 241

Diyabet ve Komplikasyonları................................................................ 243

Hipoglisemi........................................................................................... 247

Hipertiroidizm ve Tirotoksikoz............................................................. 249

Hipotiroidizm........................................................................................ 253

Akut Adrenal Yetmezlik........................................................................ 256

NÖROLOJİK ACİLLER................................................................. 259

Baş Ağrısı............................................................................................. 261

Geçici İskemik Atak.............................................................................. 263

İnme..................................................................................................... 267

Akut Güçsüzlük.................................................................................... 271

Fasiyal Sinir Paralizisi........................................................................... 273

Guillain-Barré Sendromu...................................................................... 276

Myastenıa Gravıs (MG)........................................................................ 278

Nöbet ve Status Epileptikus.................................................................. 281

Subaraknoid Kanama (SAK)................................................................. 283

Nöropatiler............................................................................................ 286

Şuur Kapanıklığı................................................................................... 289

Vertigo (Baş Dönmesi).......................................................................... 293

Trombolitik ve Endovasküler Tedavi.................................................... 298

Yaşlı Hastaya Acil Yaklaşım................................................................. 304

GÖZ ACİLLERİ............................................................................... 309

Göz Acilleri........................................................................................... 311

KULAK-BURUN-BOĞAZ HASTALIKLARI ACİLLERİ......... 319

Burundan Yabancı Cisim Çıkarma........................................................ 321

Sinüzit................................................................................................... 323

Oral Yaralanmalar................................................................................. 325

Diş Yaralanmaları................................................................................. 328

Farenjit.................................................................................................. 330

Ani İşitme Kaybı................................................................................... 332

Kulakta Yabancı Cisim.......................................................................... 334

Otıtıs Eksterna...................................................................................... 337

Temporal Arterit .................................................................................. 340

TRAVMA ACİLLERİ...................................................................... 341

Çoklu Travma....................................................................................... 343

Kafa Travması...................................................................................... 348

Boyun Travması................................................................................... 353

Maksillo-Fasiyal Travma...................................................................... 357

Göğüs Travması.................................................................................... 361

Spontan Pnömotoraks........................................................................... 369

Batın Travmaları................................................................................... 375

Renal Travma........................................................................................ 377

Vertebra Yaralanmaları......................................................................... 379

Pelvis Travması.................................................................................... 385

Genitoüriner Travma ............................................................................ 387

Ekstremite Travmaları........................................................................... 390

Alt ve Üst Ekstremite Çıkıkları.............................................................. 392

El Muayenesi ve Travmaları................................................................. 398

El Bilek Muayenesi ve Travmaları........................................................ 402

Ayak Muayenesi ve Travmaları............................................................ 405

Ayak Bileği Muayenesi ve Travmaları................................................... 409

KLİNİK TOKSİKOLOJİ................................................................. 413

Zehirlenmeye Acil Yaklaşım................................................................. 415

Alkol Zehirlenmeleri............................................................................. 421

Karbonmonoksit Zehirlenmeleri........................................................... 429

Lityum Zehirlenmeleri.......................................................................... 431

Dijital Zehirlenmeler............................................................................. 433

Klonidin Zehirlenmeleri........................................................................ 435

Varfarin Zehirlenmeleri......................................................................... 436

Ca Kanal Blokeri Zehirlenmeleri........................................................... 440

Antipsikotik İlaç Zehirlenmesi.............................................................. 442

Beta Bloker Zehirlenmeleri.................................................................... 444

Organofosfat-Karbomat Zehirlenmesi................................................... 446

Parasetamol Zehirlenmeleri................................................................... 448

Salisilat Zehirlenmesi............................................................................ 450

Kurşun Zehirlenmesi............................................................................ 452

Siyanür Zehirlenmesi............................................................................ 457

Antikolinerjik Zehirlenmeler................................................................. 460

Fensiklidin (PCP) Zehirlenmesi............................................................. 462

Sempatomimetik Zehirlenme................................................................. 464

Trisiklik Antidepresan Zehirlenmeleri................................................... 466

Mantar Zehirlenmeleri........................................................................... 468

Yılan Isırması....................................................................................... 470

Akrep Sokması..................................................................................... 474

Deniz Hayvanları Zehirlenmesi............................................................. 476

Diş Macunu ve Benzerleri İle Olan Zehirlenmeler................................. 479

Arsenik Zehirlenmesi............................................................................ 482

ÇEVRESEL ACİLLER  .................................................................. 487

Suda Boğulma....................................................................................... 489

Disbarizm ve Dalış Acilleri................................................................... 491

Sıcak Acilleri......................................................................................... 493

Yanık.................................................................................................... 495

Soğuk Acilleri....................................................................................... 499

Yüksek İrtifa Hastalıkları...................................................................... 502

Elektrik ve Yıldırım Yaralanmaları........................................................ 504

ÜROGENİTAL ACİLLER.............................................................. 509

Üriner Yol Enfeksiyonları..................................................................... 511

Testis Torsiyonu................................................................................... 515

KADIN-DOĞUM ACİLLERİ......................................................... 519

Doğum Acilleri...................................................................................... 521

Jinekolojik Aciller................................................................................. 533

ÇOCUK ACİLLERİ......................................................................... 541

Acilde Çocuğa Yaklaşım....................................................................... 543

Temel ve İleri Yaşam Desteği................................................................ 548

Akut Solunum Yetmezliği..................................................................... 553

Ateşli Çocuk......................................................................................... 559

Kardiyak Aciller.................................................................................... 562

Çocuklarda Aritmiler............................................................................. 567

Status Epilepkitus ve Nöbet.................................................................. 571

Karın Ağrılı Çocuk................................................................................ 573

Diyabetik Ketoasidoz............................................................................ 577

PSİKİYATRİK ACİLLER.............................................................. 581

Psikiyatrik Aciller................................................................................. 583

Eksite - Ajite Hastalara Yaklaşım.......................................................... 587

KAS-İSKELET SİSTEMİ ACİLLERİ........................................... 593

Bel Ağrısı.............................................................................................. 595

Diz Ağrısı.............................................................................................. 599

Bacak Ağrısı.......................................................................................... 604

Nöropatik Ağrı...................................................................................... 608

CİLDİYE ACİLLERİ...................................................................... 615

Dermatolojik Aciller.............................................................................. 617

ACİLDE TANISAL TEST VE YÖNTEMLER............................. 621

Acilde Biyokimyasal Tanı Testleri........................................................ 623

Acilde Kan Gazı Değerlendirme............................................................ 640

Temel EKG........................................................................................... 647

Acilde Radyolojik Görüntüleme Yöntemleri.......................................... 654

Acilde USG........................................................................................... 659

ACİL TIBBIN ADLİ YÖNÜ........................................................... 665

Hekimlerin Hukuki Sorumlulukları....................................................... 667

Tıbbi Kötü Uygulama............................................................................ 673

 

İndeks................................................................................................... 679

Acil Tıpta Pratik Öğretim
Acil Tıpta Pratik Öğretim
90,00 ₺

Bölümlere katkıda bulunanlar, acil tıp eğitimi ve öğretim üyesi gelişimi alanında lider olarak kabul edilmektedirler. Yazarlara bölümlerini geliştirmek ve kendi tarzlarına göre yazmak için serbestlik verildi. Tıbbi eğitim ile ilgili kanıta dayalı rehberleri gözden geçirmekten ziyade, acil tıp tekniğinin nasıl başarılı bir şekilde öğretileceği konusundaki kişisel görüşlerini sunmaları istendi. Sonuç olarak, bölümlerin çoğunun birkaç referansı bulunmaktadır. Çok yazarlı ders kitabına yapılan bu yaklaşım, bölümden bölüme, stillere göre değişen ve okuyucuyu çeşitli iletişim tekniklerine maruz bırakan bir derleme sunar. Editörler, okuyucuların, acil tıp öğretiminin yapıldığı mekânların spektrumunda öğretim için kendi yöntemlerini geliştirdikleri için bu sayfalarda faydalı modeller bulmasını ummaktadırlar.

Öğretimin ve acil tıp pratiğinin doğasında var olan diğer uzmanlıklarda yer almayan özel zorluklar vardır – acil servisin bilinmeyenleri, yaşamı ve uzuvları tehdit eden koşulları tanımlama, problemleri çözme baskısı, hızlı çözüm bulma ve klinik uzmanların ve yardımcı hizmetlerin orkestrasyonu. Pratiğimizin bu benzersiz talepleri nedeniyle, diğer disiplinlerden klinisyenler tarafından yazılan kitaplar bize yardımcı olabilir, ancak bizim için tam değildir. Acil Tıpta Pratik Öğretim, acil tıp doktorları için acil tıp doktorları tarafından yazılmıştır.İkinci baskısının, değerli uzmanlığımızı uygulama sanatını öğretmek için değerli bir kaynak olduğunu umuyoruz.

İÇİNDEKİLER

1. Kısım   Arka Plan/Giriş

1. Bölüm   Acil serviste yetişkin öğrenciler 

2. Bölüm   Acil serviste öğretim engelleri    

3. Bölüm   Acil tıpta öğretim ve hasta bakımı    

4. Bölüm   Acil tıpta mentorluk  

2. Kısım   Acil Serviste Eğitim ve Ötesi

5. Bölüm   Acil serviste yatak başı eğitim  

6. Bölüm   İnvaziv tıbbi prosedürlerin öğretimi    

7. Bölüm   Acil serviste geri bildirim    

8. Bölüm   Öğretim aracı olarak bilgisayar    

9. Bölüm   Eğitimsel Teknoloji: WEB 2.0    

10. Bölüm   Soyut kavramların öğretilmesi: profesyonellik ve kişilerarası beceri/iletişim    

11. Bölüm   Hayat boyu öğrenme becerilerinin öğretimi: Dergi kulübü ve ötesi    

12. Bölüm   Tıbbi internet yayıncılığı 101    

13. Bölüm   Simülasyonun acil servis eğitiminde kullanımı    

3. Kısım   Özel Grupların Eğitimi

14. Bölüm   Tıp öğrencilerinin eğitimi   

15. Bölüm   Acil serviste diğer servis asistanlarının eğitimi    

16. Bölüm   Acil tıpta asistan hekimlerin eğitimi    

17. Bölüm   Asistan doktorlara nasıl öğreteceklerini öğretme    

18. Bölüm   Uluslararası bir topluluğa eğitim    

19. Bölüm   Acil servis konsültasyonu: hasta sonuçlandırmayı iyileştirmek için hekim-hekim iletişimini öğrenme    

4. Kısım   Acil Tıpta Eğitmen Olarak Gelişmek

20. Bölüm   Harika öğretmenlerin özellikleri   

21. Bölüm   Etkili sunum teknikleri   

22. Bölüm   Küçük grup tartışma becerileri    

23. Bölüm   Daha iyi bir eğitmen olma yolunda bir rehber olarak öğretim kadrosunun gelişimi    

5. Kısım   Öğretme Teknikleri ve Stratejileri

24. Bölüm   Etkili klinik acil servis eğitimi için stratejiler    

25. Bölüm   Eğitimde inciler ve tuzaklar: ne işe yarar, ne yaramaz?  

Tarascon Acil Hızlı Başvuru Kılavuzu
Tarascon Acil Hızlı Başvuru Kılavuzu
140,00 ₺

 TARASCON ACİL HIZLI BAŞVURU KILAVUZU

Acil servis ve şartlarında çalışan doktorlar, hemşireler ve paramedikler için gerekli bilgilerle dolu pratik ve kullanımı kolay bir referans kitabıdır.

*** Okuyucuların Acil alanında favorisi olmayı başarmış cep kitabıdır.

*** İçerik ve boyut olarak mükemmel bir sunumu vardır.

*** Bilgiye ulaşmak ve uygulamak olağanüstü derecede kolaydır.


Özellikleri;

• Erişkin ve Pediatrik Tüm Sistem Muayeneleri

• Tanısal Tüm Diyagnostik Testler (EKG, LAB, GÖRÜNTÜLEME)

• Tüm Acil Prosedürler

• Resüsitasyon, Post-Resüsitasyon Bakımı, Şok…

• Hasta Kabul, Transfer, Taburculuk İşlemleri

• Hızlı Referanss Bilgiler, Vital Bulgular, Komutlar

• Çok sayıda tablo, liste ve şekil, hayati bilgilerin hızlı ve kolay şekilde alınmasını sağlar.

• İkinci Baskı ampirik antibiyotik hakkında yeni bir bölüm sunuyor.

• Bu temel kaynak aynı zamanda fizik muayene tanı testleri, prosedürleri ve sedasyon, teşhisler, risk yönetimi, medeni hukuk alanlarında pratik tavsiyeler ve çok daha fazlası ile ilgili mükemmel bir içerik sunuyor.

 Acil Tıp El Kitabı
Acil Tıp El Kitabı
165,00 ₺

Alanının Multidisipliner Yaklaşımlı En Güncel ve Bilgiye Pratik Ulaştıran Kaynağı.


Birçok bilim dalını ilgilendiren böyle kitabın çıkması koordineli bir çalışmayı ve ciddi zaman ayırmayı gerektirmektedir. Hem de yeni bilgiler gözden geçirilmeli ve yazılmalıdır. Bu kitabın ortaya çıkmasında her branşın konusunda deneyimli uzmanları görev almıştır.

Bu arada ülkemizin coğrafik durumu nedeniyle diğer acil kitaplarında pek sık görmeye alışık olmadığımız ‘’Afet Tıbbı’’, ‘’Bioterorizm’’ ve ‘’Acil laboratuvar‘’ gibi kısımları da ilave ettik.


Acil Tıp El Kitabının Özellikleri ve Size Kazandıracakları:

• Sağlık Profesyonelleri İçin CPR İçermektedir. Bu Hızlı Müdahale Konusunda Kapsamlı Bir İçerik Sunar
• Acil Tıbbın Tüm Konularını Eksiksiz İçermesi Başka Kaynak İhtiyacını Azaltır
 Erişkin ve Çocuk Acil Bir Arada Sunulmuştur. Bu Açıdan Önemli Bir Kullanım Avantajı Sunar
• Her Bölüm Sadece Branşın Uzmanınca Yazılmıştır
• Güncel Tanı, Tedavi Kılavuzlarını İçermektedir. Bu Kılavuzlara Tek Kaynaktan Ulaşmak Vakit Kazandırır
• Bilgiye Kolay Ulaştıran Tablolara Çoklukla Yer Verilmiştir. Bu Bilginin Daha Kalıcı Olmasını Sağlar
• Tamamı Renkli, Fotoğraflı İçerik Olarak Hazırlanmıştır. Örnek Durum ve Vakalar Konuları Daha Anlaşılır Kılar
• Her An Erişilebilir Boyutta Olması Kullanım Kolaylığı Sağlar
• Yeni Konular Afet Tıbbi, Bioterörizm Gibi Alanlarda Fark Yaratmanızı Sağlar
• Hatayı Engelleyen Bilgi Kutucukları, Gerçekte Atlanmaması Gereken Hayati Konulara Dikkatinizi Çeker
• Acil Laboratuvar Bulguları, İhtiyacınız Olduğunda Elinizin Altında Bulunur

Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
235,00 ₺

Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
Tüm dünya doktorlarının "tıbbi makalelerini başarılı şekilde yayınlatmalarına katkı sağlayan” ETKİLEYİCİ ESER


Bu kitaba katkıda bulunanlar alanında önde gelen tıp doktorları ve yazarlardır,  birçoğu iyi bilinen tıbbi dergilerin editörlüğünü yapmaktadır.


Bu kitabı okuduktan sonra yazma, yayın ve düzenleme konusunda bilgili ve başarılı olacaksınız. "Yayın yapmaya ve yıkılmamaya" hazır hale geleceksiniz.


"Yayınla ya da yok ol" felsefesine aşinasınız ve bu ilkeyi takip etmenin uygun olduğu görüşündesiniz fakat nereden başlayacağınızı bilmemektesiniz. Tecrübesi sizden fazla olan büyükleriniz, yazma konusunda size baskı uyguluyor fakat yeterli rehberliği sağlayamıyor. Belki ana diliniz İngilizce değil ve akademik bilim camiasında kabul gören bu dilde çalışma yapma talebi sizi yıldırıyor.  Bu kitabın, henüz birkaç yıl öncesine kadar sizin şu an bulunduğunuz durumu yaşayan editörleri, tam olarak nasıl hissettiğinizi biliyor. " Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
" rehberiniz olsun.


Bu kitap size şunları sağlayacaktır:
• Yazmanız ve yayın yapmanız sizin için neden faydalıdır.
• Neyi yazmalı ve yayınlamalısınız.
• Nerede yayınlamalısınız ve dergiler arasındaki farklar nelerdir; yayınınız için doğru adresi nasıl seçmelisiniz.
• Yeni bir fikri nasıl oluşturacaksınız ve yayınlanabilir olup olmadığını nasıl değerlendireceksiniz.
• Makale yazımına nasıl başlanmalı.
• Cerrahi bir teknik nasıl tanımlanmalı.
• Hangi stil kullanılmalı.
• İstatistik temeli.
• Nihai ürün ve editörlerin yazarlardan beklentileri.
• "Yabancı yazar" olarak yolun başında hangi konularda önlem almalısınız.
• Yazının Editör ‘ün masasına ulaştığında neler olacak ve ret ile nasıl mücadele edeceksiniz.
• Tıbbi yayın konusunda politik ve etik konular.
• İnternet ve internet üzerinden yayıncılık; bir kitap veya bölüm nasıl yazılır ve düzenlenir.

Tıp Sanat
Tıp Sanat
400,00 ₺

İnsanlığın anatomiyi, sağlık ve hastalıkları anlama çabasında sanatçıların binlerce yıl öncesine dayanan özel bir yeri vardır;

bu kitap, dünyanın en büyük koleksiyonlarından birinden derlenen, düşündürücü ve bazen de merak uyandıran betimlemeleri kullanarak, bu sanatçıların yaratıcılıklarının ve araştırıcılıklarını kutlamaktadır.