Ortopedik Travmanın Cerrahi Tedavisi
Ortopedik Travmanın Cerrahi Tedavisi
100,00 ₺ 200,00 ₺

Ortopedik Travmanın Cerrahi Tedavisi' karmaşık olan pelvik ve omurga travmalarından, eklem çevresi kırıkları ve diz çıkıklarına kadar kapsamlı yaralanmaların cerrahi idaresini içeren önemli bir multimedya referansıdır. Her yaralanma için yazarlar klinik değerlendirmeden karar verme süresi boyunca cerrahi prosedüre kadar okuyucuya rehberlik eder. Her bölüm cerrahi tedavi gerektiren belirtilerin, nonoperatif mevcut tedavilerin, sakatlık sınıflama konusunun, cerrahi anatominin, kapsamlı incelemesini sağlar.

Kitabın Önemli Noktalan

 • 'İpuçları ve Püf Noktaları' ameliyata hazırlık aşamasında hızlı inceleme için her prosedürün önemli noktalarını özetler.
 • 'İnciler' yaralanmaları, kazayı, ameliyat için gereken belirtileri ve komplikasyonları tanımlar ve board hazırlığı için idealdir.
 • 1400'den fazla fotoğraf, radyografi, cerrahi teknikleri gösteren çizimler.
 • Teni Teknikler' bölümü cerrahi müdahale için son yenilikleri ve yeni geliştirilen stratejileri içerir.

Genel anlamda ve otoriter açıdan bakınca, Ortopedik Travmanın Cerrahi Tedavisi, hem sınav için tam bir hazırlık hem de öğretici referansa ihtiyaç duyan uzmanlar, asistanlar ve bütün ortopedi cerrahları için paha biçilmez bir eser olacaktır.

James P. Stannard, MD, is Proffessor of Orthopaedic Surgery and Chief, Division of Orthopae Trauma, University of Alabama School of Medicine, Birmingham, Alabama.

Andrew H. Schmidt, MD, is Associate Proffessor of Orthopaedic Surgery, University of Minnesota Medical School; and Faculty, Division of Orthopaedics, Hennepin County Medical Center, Minneapolis, Minnesota.

Philip J. Kregor, MD, is Associate Associate of Orthopaedics and Rehabilition, Vanderbilt University School of Medicine; and Chief, Division of Orthopaedic Trauma, Vanderbilt Orthopaedic Institute.

 Kas İskelet Sistemi Radyolojisi
Kas İskelet Sistemi Radyolojisi
75,00 ₺

Muskuloskeletal görüntüleme alanında geniş kapsamlı olgu tabanlı kaynak kitap

Popüler Öğretici Atlas serisine son eklenen kitap olan Muskuloskeletal Görüntüleme Atlası, kas-iskelet sistemi hastalıklarının sık karşılaşılan şekillerine ve önemli nadir görülen hastalıklara genel bir bakış sağlamaktadır. İnternal eklem düzensizliği, tümörler, enfeksiyon, avasküler kemik, travma, artrit ve protezleri de içine alan geniş bir kategorik gruptan 130 olgu ile uluslararası alanda tanınmış yazarlar multimodoliter yaklaşımlarla okuyucuya ışık tutmaktadır. Her olgu prezentasyon belirtileri, radyolojik bulgular, tanı ve ayrıcı tanılara ait özlü tanımlamalar içerir. Kas-iskelet patolojisi ve güncel tedavi staretejileri ile birlikte en son girişimsel radyoloji tekniklerine dair bilgiler içermesi bu kitabı günlük pratik için seçkin bir kaynak haline getirmektedir.

Miller Ortopedi Gözden Geçirme
Miller Ortopedi Gözden Geçirme
380,00 ₺

MILLER ORTOPEDİ GÖZDEN GEÇİRME YEDİNCİ BASKI

Günlük pratiğinizde ve sınav hazırlığınızda temel rehberiniz - üstelik tamamen güncel ve her zamankinden daha iyi!
Miller’ın Ortopedi Gözden Geçirme asistan doktorların ve uzmanların etkili sınav hazırlığı için en gerekli kaynakları olmuştur.
Yedinci baskı önemli konuları tamamen kapsamaya devam ediyor üstelik şimdi daha kullanıcı dostu ve daha kolay okunabilecek şekilde.

*** Ortopedik kitaplar içinde en çok satan kitap unvanına sahip eser
*** Bu kitabın ortopedik cerrahideki en fazla revize edilmiş bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz (belki de tüm tıp kitapları içerisinde!)


Kitapla İlgili Muhteşem Yorumlar:
• "Okuyucu bu kitapta her durumun tam açıklamasını ve güncel tedavi metotlarını bulabilir. Miller’ın ortopedi özeti, ortopedi asistanları için kaynak bir kitap ve cerrahlar için hızlı bir referans kaynağı olma özelliğine sahiptir.” -JBJS
• "Ortopedik kitaplar içinde en çok satan kitap ünvanına sahip eser" - Mark D. Miller
• "Tüm tıp kitapları içinde en fazla revise edilmiş eser" -Stephen R. Thompson


Özellikleri:
• Başlıklar ve vurgular Amerikan Ortopedik Cerrahlar Kurulu (ABOS) ve Ortopedi Hizmet İçi Eğitimi (OITE) sınavındaki başlık ve vurguların tamamı ile eşleştirilmiştir, bu da sertifikasyon ve resertifikasyon için gerekli güveni verecektir.
• Anatomi, tümör ve omurga bölümlerine pek çok yeni yazarlar dahil edilerek, bilgilerinize güncel tutmak adına tamamen revize edildi.
• Şekillerde artırılmış vurgu ile en yeni sonuçlar ve tekniklere yer verilerek, bugünün sınavlarına daha güncel şekilde hazırlanmanız sağlanmıştır.
• Femoroasetabular sıkışma, omurga tümörü, ortopedide sık kullanılan ilaçlar ve temel bilimlerdeki son gelişmeler gibi yeni bilgiler eklendi.
• Çok sayıda çalışma sınavda başarılı olmanıza yardımcı olacaktır
• Tamamı renkli tablolar, fotoğraflar ve patolojik vaka slaytları
• Bilgiyi etkili bir şekilde saklamak ve sentezlemek için konu özetleri, dikkat çekici bir biçimde resimler ve özet kutuları şeklinde hazırlanmıştır. Sıklıkla sorulan sorular ve karmaşık kavramlar işaretlenerek ön plana çıkartılmıştır.
• Dikkatli bir şekilde seçilmiş olan çapraz referanslar ve sentezlenmiş kaynakçayla yeni ufuklar açan ortopedik literatürle metin içeriği desteklenmiştir.
• Alanında uzman kişilerin hazırladığı çoktan seçmeli gözden geçirme soruları ve çok daha fazlası…

Current Ortopedi Tanı ve Tedavi
Current Ortopedi Tanı ve Tedavi
135,00 ₺

Current Diagnosis and Treatment in Orthopaedics Lange Current Seri kitaplarından Ortopedik Cerrahinin Beşinci Baskısıdır. Birinci baskının 16 yıl önce yapıldığını bilmek gerçek bir sürprizdir. Birinci baskıdan bugüne ortopedi de birçok şey değişti fakat bu kitabın hedefi değişmedi. Bu kitap ortopedik cerrahlar ve ilişkili doktorların bozukluklar ve hastalıklar konusundaki güncel bilgilere ulaşmasına yönelik hazır bir kaynaktır. İlk baskıdan beri kitabın formatı aynıdır.

Hastalıkların evrelerinin ana tanısal özellikleri, hastalıkların uygun doğal seyri, kesin tanı için yapılması gerekenler ve sonuç olarak kesin tedavi vurgulanmaktadır. Kitap ortopedik sorunlara odaklıdır, genel tıbbi bakış açısından tedavinin önemine değinir, genel düşünce içinde ortopedik problemlerle ilgilenir. Hastalığın veya rahatsızlığın tedavisi veya kesin tanı için önemli olarak patofizyoloji, epidemiyoloji ve patolojiyi içerir. Enfeksiyon, tümörler gibi birçok konuda patofizyolojiyi bilmek son derece önemlidir çünkü, hastalıkta değişik zamanlarda ilerlemeler görülebilir.

Current Diagnosis and Treatment in Orthopaedics gerçekten günceldir. Tedaviye yön verecek ana konulardaki anlama ve tedaviyi içeren klasik makaleler yer almakla birlikte ve de ortopedide alt gruplarda örneğin rehabilitasyon gibi değişikliklerin az olduğu konular dışında, bu kitaptaki bilgiler 2005’ten itibaren yazılmış referanslarla güncellenmiştir. Eski referansların da seçilmesi ortopedik durum ve hastalıkların anlaşılmasında gelişmelerin önemli noktalarını belirtmek ve durum ve hastalıkların temel noktalarını ortaya koymak içindir.


Medikal alt yapısı olan acil servis doktorlarının acil ortopedik sorunlarda müdahalelerinde ve sorunların çözümlenmesinde bu kitap mükemmel bir kaynaktır. Benzer olarak aile hekimi, çocuk doktoru, pratisyenlere, internlere hastalarına tanı koymada ve onlara sorunlarını anlatmada referans bir kaynaktır. Sonuçta, halen çalışan ortopedik cerrahlara, ortopedi yan dalı ile uğraşanlara, biz bu kitabın tedavide ve kendi yan dalları dışındaki konularda faydalı olduğu güncel bir kaynak olduğuna inanıyoruz.


ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ
Ortopedik prensipleri ve yaklaşımları işaretlemek için çizimler titizlikle seçilmiştir. Maaliyetleride içeren optimal tanısal görüntüleme yöntemlerinin değişikliklerdeki etkileride anlatılmıştır.
Yaş, yerleşim, görüntüleme karekteristiklerine göre kemik ve yumuşak doku tümörü ayırıcı tanısı karşılaştırmalı tablolarla basitleştirilmiştir. Moleküler bazlı tümör etyolojisinin güncel anlaşılması genişletilmiştir.
Ortopedik cerrahi anlayışın altında yatan temel bilimler, özlü güncel ve kapsamlı tedavi ilgili bilgiler her bölümde, sağlanmaktadır.

BU BASKIDA YENİ OLANLAR

 • Omuz değerlendirilmesinde bilgi genişletilmiştir, omuz problemlerinin tanısını kolaylaştırmak için tablolar konulmuştur.
 • Disk replasmanıda dahil sırt ağrısının tedavisindeki gelişmeler.
 • Kas iskelet tümörleri bölüm tümörlerin moleküler biolojisindeki son gelişmelerle genişletilmiştir.
 • Osteoporoz cerrahisi, teknikler, kifoplasti, vertebroplasti ve omuz replasman cerrahilerinde bilgiler arttırılmıştır.
 • Spinal kord yaralanmaları sonrası yürüme kapasitesi gibi fonksiyonla ilgili prensipler güncellenmiştir.
 • Ortropedide replasman cerrahisindeki değişiklik yaratan yeni materyaller ilave edilmiştir.
 • Kalça sorunlarında artroskopik cerrahi tartışılmıştır.
 • Ortopedi önemli büyüme faktörlerinin mevcut kullanımı ile aydınlatılmış son bilgiler yer almıştır.

Bu yeni baskıda yazarlarımızla el birliği içinde bir önceki baskıdaki bilgilere eklenen yeni özelliklerle daha iyi duruma geldiğini söylemekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

Ortopedik Nöroloji
Ortopedik Nöroloji
65,00 ₺

Nörolojik ve ortopedik seviyelerdeki patolojilerin iyi bilinmesi ve klinik değerlendirmeler sonucunda hem doktorlar hem de fizyoterapistler tarafından tedavinin daha hızlı şekillenmesine olanak sağlayacaktır. Klinik karar verme sürecinin hızlılığı için klinik değerlendirme ve nörolojik seviyelerdeki patolojilerin şematize yöntemle açıklandığı bu değerli kitabı yazan Dr. Hoppenfeld kolay ve anlaşılır yöntemi açıklamıştır.

Dolayısıyla, genç hekimler, ihtisas yapan doktorlar, fizyoterapi öğrencileri ve fizyoterapistler için kaynak olacağını düşündüğüm bu kitap bir rehber niteliğinde ellerinin altında olması ve meslek hayatlarında da her zaman gerekli olacağı görüşündeyim. Bu önemli farklılığı nedeniyle tecrübelerini kitaptaki özgün şekillerle birleştiren Dr Hoppenfeld 1977 yılında ilk baskısı ile açıklamıştır.

Ortopedik Aciller, Radyografik Atlas
Ortopedik Aciller, Radyografik Atlas
100,00 ₺

Ortopedik Aciller, Radyografik Atlas, Sualp Turan

Bu kitapta ekstremite ve pelvis travmalı hastalarda acil şartlarında ilk yapılması gereken işlemler, çekilmesi gereken grafikler bunların değerlendirilmesi ve hastalara yapılacak ilk müdahaleler adım adım anlatılmıştır.

Acil servislerde çalışan tüm hekimlerin muhakkak sahip olması gereken bir eser.

 • Ayak parmakları

 • Metatarslar

 • Ayağın orta ve ön bölümü

 • Ayak bileği ve distal tibia

 • Tibia ve fibula cismi

 • Diz: Proksimal tibia

 • Diz: Yumuşak dokular ve patella

 • Diz: Distal femur

 • Femur cismi

 • Kalça ve proksimal femur

 • Pelvis, asetabulum, sakrum ve koksiks

 • Parmaklar: Falankslar

 • El ve el bileği: Matakarplar ve karpal kemikler

 • Önkol ve dirsek: Radius ve ulna

 • Humerus: Distal humerus ve humerus cismi

 • Omuz ve proksimal humerus

 • Klavikula ve skapula: Glenoid, korakoid, akromion ve skapula gövdesi

 • Açık kırıklar

Konvansiyonel Radyolojide Ayırıcı Tanı
Konvansiyonel Radyolojide Ayırıcı Tanı
150,00 ₺ 250,00 ₺

Konvansiyonel Radyolojide Ayırıcı Tanı kitabının üçüncü güncellenmiş ve revize edilmiş baskısı konvansiyonel X-ışmmı; kemikler, eklemler ile torasik ve abdominal segmentleri etkileyen hastalıkları tanımada etkili bir araç yapmak için gerekli bilgiyi sağlamaktadır.

Kitap hastalıklardansa radyolojik bulguların klasifikasyonuna göre düzenlenmiştir ve bu sayede okuyucu tanıya gerçek klinik durumu yansıtan bir yolla ulaşır. Özlü ve kapsamlı tablolar tanı ve ayırıcı tanıda anahtar bilgiyi belirtmektedirler.

Dikkat çekici noktalar:

 • Radyolojik bulgular temel alınarak düzenlenen bölümler günlük klinik pratikteki durumları yansıtır.
 • Bu kitapta referans tablolar kolaylaştırılmıştır; klasifiye edilmiş bulgular, tanı, ayırıcı tanı ve önemli klinik bilgilerin gözden geçirilmesi mükemmel hale getirilmiştir
 • 2000den fazla radyografi ve şematik diyagramlar okuyucuyu en olası tanıya götürmede yardımcıdır.

Konvansiyonel Radyolojide Ayırıcı Tanı kitabının üçüncü baskısı güncellenmiş ve revize edilmiş abdomen radyolojisi bölümünü ve aynı yazarların henüz yayımlanmış Kemik ve Eklem Hastalıkları ile Akciğer Grafisi kitaplarından alman bütün metni içermektedir.

Bu elimizdeki istisnai referans olan Konvansiyonel Radyolojide Ayırıcı Tanı kitabı radyologların ve uzmanların tanısal görüntülemedeki becerilerini artırmaktadır ve uzmanlık sınavına hazırlanan asistanların ilgisini çekecektir.

Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
180,00 ₺

Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
Tüm dünya doktorlarının "tıbbi makalelerini başarılı şekilde yayınlatmalarına katkı sağlayan” ETKİLEYİCİ ESER


Bu kitaba katkıda bulunanlar alanında önde gelen tıp doktorları ve yazarlardır,  birçoğu iyi bilinen tıbbi dergilerin editörlüğünü yapmaktadır.


Bu kitabı okuduktan sonra yazma, yayın ve düzenleme konusunda bilgili ve başarılı olacaksınız. "Yayın yapmaya ve yıkılmamaya" hazır hale geleceksiniz.


"Yayınla ya da yok ol" felsefesine aşinasınız ve bu ilkeyi takip etmenin uygun olduğu görüşündesiniz fakat nereden başlayacağınızı bilmemektesiniz. Tecrübesi sizden fazla olan büyükleriniz, yazma konusunda size baskı uyguluyor fakat yeterli rehberliği sağlayamıyor. Belki ana diliniz İngilizce değil ve akademik bilim camiasında kabul gören bu dilde çalışma yapma talebi sizi yıldırıyor.  Bu kitabın, henüz birkaç yıl öncesine kadar sizin şu an bulunduğunuz durumu yaşayan editörleri, tam olarak nasıl hissettiğinizi biliyor. " Tıp Doktorları İçin Makale Yazma ve Yayınlama Kılavuzu
" rehberiniz olsun.


Bu kitap size şunları sağlayacaktır:
• Yazmanız ve yayın yapmanız sizin için neden faydalıdır.
• Neyi yazmalı ve yayınlamalısınız.
• Nerede yayınlamalısınız ve dergiler arasındaki farklar nelerdir; yayınınız için doğru adresi nasıl seçmelisiniz.
• Yeni bir fikri nasıl oluşturacaksınız ve yayınlanabilir olup olmadığını nasıl değerlendireceksiniz.
• Makale yazımına nasıl başlanmalı.
• Cerrahi bir teknik nasıl tanımlanmalı.
• Hangi stil kullanılmalı.
• İstatistik temeli.
• Nihai ürün ve editörlerin yazarlardan beklentileri.
• "Yabancı yazar" olarak yolun başında hangi konularda önlem almalısınız.
• Yazının Editör ‘ün masasına ulaştığında neler olacak ve ret ile nasıl mücadele edeceksiniz.
• Tıbbi yayın konusunda politik ve etik konular.
• İnternet ve internet üzerinden yayıncılık; bir kitap veya bölüm nasıl yazılır ve düzenlenir.

Tıp Sanat
Tıp Sanat
400,00 ₺

İnsanlığın anatomiyi, sağlık ve hastalıkları anlama çabasında sanatçıların binlerce yıl öncesine dayanan özel bir yeri vardır;

bu kitap, dünyanın en büyük koleksiyonlarından birinden derlenen, düşündürücü ve bazen de merak uyandıran betimlemeleri kullanarak, bu sanatçıların yaratıcılıklarının ve araştırıcılıklarını kutlamaktadır.